تور اروپاتور اروپا10102222334455667788991111دور دنیادور دنیا

گروه تورهای نوین برگزار کننده تورهای خارجی و داخلی در 30 استان کشور

 گردشگران مفقود شده در کویر مرنجاب پیدا شدند بازگشت

3  گردشگر مفقود شده درمنطقه کویر مرنجاب در نزدیکی آران بیدگل شنبه شب به وسیله گروه های جستجو پیدا شدند.

 

به گزارش ایرنا ، گردشگران مفقود شده روز پنجشنبه هفته گذشته با یکدستگاه خودروی نیسان پاترول وارد منطقه کویری و گردشگری مرنجاب شده بودند که به دلیل نقص فنی خودرو و پوشش نداشتن تلفن همراه ، ارتباط خود را باخانواده و دیگران از دست داده و مفقود شده بودند.
حسین انصاری فررئیس کلوپ سافاری استان اصفهان شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت:این سه گردشگر پس از نزدیک به سه ساعت عملیات جست و جو در منطقه رمل های اتوبوسی (20 کیلومتری کاروانسرای مرنجاب) در سلامت کامل پیدا شدند. 
وی افزود: خودروی این مسافران به علت نقص فنی در منطقه متوقف شده بود و با توجه به نبود پوشش آنتن تلفن های همراه، برای ساعت ها در کویر مرنجاب سرگردان مانده بودند. 
او اضافه کرد: جست و جوی مسافران ناپدید شده از روز شنبه به وسیله گروه های امداد و نجات و جست و جوی هلال احمر، میراث فرهنگی و راهنمایان گردشگری بومی آغاز و با مرکز استان نیز برای امداد هوایی هماهنگ شده بود که در کمتر زمان ممکن پیدا شدند.
نزدیک به 15 نفر در طول 2 سال گذشته در این منطقه مفقود شدند و 2 نفر جان خود را از دست دادند. 
منطقه نمونه گردشگری مرنجاب که در 50 کیلومتری آران و بیدگل واقع است، به دلیل برخورداری از اقلیمی چهار فصل و اعتدال نسبی هوا و میزبانی از جاذبه های گردشگری، گونه های جانوری و گیاهی یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می شود و سالانه 100 هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می کند. 
شهرستان آران و بیدگل با نزدیک به 100 هزار نفر جمعیت در 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است. 
خبرنگار: حسین منصوری فر -انتشاردهنده: مسعود عمادی 

تاریخ خبر:  1396/08/16
یكشنبه 24 تیر 1403
ورود آژانس‏های همکار
رمز خود را فراموش كرده‌ام
http://www.irantouronline.ir/registration.aspx
http://www.subscribepage.com/u6d8y8

تمامی کالا و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.